iki
20 بهمن 1401 - 14:33

اختصاص ۵ میلیارد ریال ویژه حق سرپرستی مددجویان نطنزی

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نظنز از تخصیص ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی این شهرستان خبر داد.

راحیل منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نطنز  اظهار داشت: برای طرح‌های اشتغالزایی امسال مبلغ 75 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی در قالب تسهیلات کم درصد با بازپرداخت هفت ساله ویژه مددجویان در نظرگرفته و پرداخت شده است.

وی افزود: به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، نمایشگاه دستاوردهای زنان سرپرست خانوار تحت پوشش اداره بهزیستی نطنز با هدف معرفی محصولات خانگی و بسته‌بندی شده مددجویان و معلولان شروع به کار کرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نطنز ابراز داشت: به مناسبت گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و در راستای پیشبرد اهداف عالیه سازمان و کمک به درآمد خانوارهای تحت پوشش؛ این نمایشگاه برای بازدید و خرید عموم مردم دائر است.

منصوری در ادامه با قدردانی از فرمانداری و شورای اسلامی و اداره میراث شهرستان نطنز در برپایی این نمایشگاه گفت: محصولات موجود در غرفه‌ها شامل عروسک‌بافی،گل‌فروشی،بسته‌بندی حبوبات و گیاهان دارویی، قالیبافی و فروش عسل و سرویس‌های آشپزخانه است.

وی از پرداخت حق بیمه خویش‌فرمایی برای معلولین و نیازمندان  خبر داد و گفت: این اقدام ویژه 11 نفر مجموعا 800میلیون ریال و پرداخت حق بیمه کارفرمایی به 35نفر جمعا پنج میلیارد ریال است که به صورت ماهانه صورت می‌پذیرد.

منصوری با بیان اینکه یک هزار و 350 پرونده در حوزه توانبخشی اداره بهزیستی شهرستان کاشان وجود دارد، تصریح کرد: از این بین 350 نفر از آنان مستمری بگیر هستند و از طرفی برای معلولان نیز به ارزش 600 میلیون ریال خرید خدمت صورت گرفته است.

وی از تخصیص 600 میلیون ریال کمک بلاعوض به مددجویان بهزیستی شهرستان نطنز خبر داد و تاکید کرد: تاکنون در سال جاری 400 میلیون ریال جهت خرید وسایل توانبخشی و 160 میلیون ریال ویژه خرید وسایل توان پزشکی به مددجویان پرداخت شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نطنز با اشاره با پرداخت پنج میلیارد ریال حق پرستاری خانواده‌محور افزود: 239 خانوار تحت پوشش بهزیستی شهرستان نطنز بوده به نحوی که به 27 خانواده دو قلو 350 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی از اختصاص یک میلیارد و 300 میلیون ریال ویژه حق معیشتی مددجویان بهزیستی  شهرستان نطنز ابراز داشت: 340 میلیون ریال کمک هزینه درمانی و ودیعه مسکن در سال جاری به مددجویان بهزیستی شهرستان نطنز پرداخت شده است.

منصوری از پرداخت بیمه بازنشستگی زنان سرپرست خانوار به ارزش 960میلیون ریال خبر داد و گفت: پرداخت مستمری ماهانه 18میلیارد ریال در طول سال جاری، پرداخت بیمه روستایی عشایر برای 113 نفر‌ نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

علی اکبر ابراهیمی معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان نیز با تبریک گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: تسهیلات کم درصد اشتغالزایی و تا حدودی رفع مشکلات مددجویان معلولان و بهبودیافتگان را محقق می‌کند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان ضمن تاکید بر اهتمام ارتقاء شغلی مددجویان با ارائه تسهیلات با شرایط ویژه به آنان افزود: از وام‌گیرندگان درخواست داریم برای توسعه و پیشرفت شغلی‌شان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند.

انتهای پیام/804/ن

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029725