iki
28 اسفند 1401 - 22:58

اوکراین: دفاع از باخموت ادامه دارد!

رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین از تداوم عملیات نیروهای این کشور در شهر باخموت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «آندری یرماک» رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین امروز یکشنبه با انتشار پیامی در شبکه‌ های اجتماعی اعلام کرد که مبارزه نیروهای کی یف در ارتباط با شهر باخموت ادامه دارد!

رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین در این خصوص ادامه داد: تلاش نیروهای دفاعی برای جلوگیری از پیشروی دشمن ادامه دارد. طرح آنها (نیروهای روسیه) برای تسلط بر باخموت اکنون نقش بر آب شده است! اوکراین (در این نبرد) پیش است!

در همین ارتباط، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌ جمهور اوکراین پیشتر در سخنانی اوضاع و تحولات در شرق کشورش را بسیار سخت و دردناک توصیف کرده بود.

رئیس‌ جمهور اوکراین در این خصوص گفته بود که آینده کی یف به نتیجه نبردها در نقاط کلیدی در شرق این کشور بستگی زیادی دارد.

«ولودیمیر زلنسکی» در ادامه افزود: اوضاع در شرق بسیار سخت و دشوار است؛ بسیار دردناک است. ما باید قدرت نظامی دشمن را تخریب کنیم و می‌ توانیم این کار را انجام دهیم! بیلوهوریوکا و مارینکا، آویدکا و باخموت و دیگر نقاطی که آینده ما در آن‌ ها در حال تصمیم‌ گیری است؛ این‌ها مکان‌ هایی هستند که نبرد در آن برای تمام اوکراینی‌ ها ادامه دارد.

از سوی دیگر، «یوگنی پریگوژین» فرمانده گروه نظامی واگنر هم هفته پیش در سخنانی وضعیت جبهه جنگ در منطقه باخموت اوکراین را بسیار دشوار عنوان کرد و گفت: ارتش اوکراین به صورت بی پایان در حال دریافت تسلیحات است. وضعیت در باخموت دشوار است، بسیار دشوار است، دشمن برای هر متر می جنگد و هر چه به مرکز شهر نزدیکتر می‌شویم، نبرد شدیدتر می‌شود، توپخانه و تانک بیشتر علیه ما استفاده می‌شود. اوکراینی‌ها به تأمین ذخایر بی پایان ادامه می‌دهند. ما رو به جلو حرکت می‌کنیم و به حرکت خود ادامه خواهیم داد، اما پیشروی در باخموت به شدت سخت شده است.

پریگوژین، فرمانده نیروهای واگنر که در کنار ارتش روسیه در حال نبرد برای کنترل شهر باخموت هستند، پیشتر گفته بود که نیروهای روسیه حدود ۱.۲ کیلومتر تا مرکز اداری شهر باخموت فاصله دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1101079