iki
20 بهمن 1401 - 15:53

سیستم بهداشت اروپا برای مقابله با بحران‌های آینده آماده نیست

وزیر بهداشت آلمان با تاکید بر این که سیستم بهداشت اروپا برای مقابله با بحران‌های آینده آماده نیست درباره عواقب افزایش چشمگیر بیماران سرطانی در این منطقه و بار بیشتر بر بیمارستان‌ها هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان معتقد نیست که سیستم های تامین و مراقبت اروپا به خوبی برای بحران های آینده آماده شده‌اند. به گفته وی انتظار می رود تا سال 2035 افزایش "شگفتی" در بیماران سرطانی دیده شود. وزیر بهداشت آلمان تاکید کرد: اصلاح بیمارستان ها در حال حاضر در دست اقدام است.

به این ترتیب کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان انتظار دارد به دلیل افزایش قابل توجه سرطان و بیماری زوال عقل (آلزایمر)، سیستم مراقبت در اروپا با چالش‌های فزاینده‌ای مواجه شود. این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات در کنفرانس "اروپا 2023" گروه انتشاراتی دی سایت گفت: در حال حاضر هیچ راه خوبی برای جلوگیری از هر یک از این موارد وجود ندارد. پیش بینی می شود در اروپا تا سال 2035 تعداد مبتلایان به سرطان 25 درصد افزایش یابد.

وی تاکید کرد: این خیلی شرایط وخیمی است. عوامل خطر برای این شرایط در حال حاضر در بسیاری از نسل های جدید رخ داده است. سیستم های مراقبت های بهداشتی در اروپا هنوز برای چنین باری در کلینیک ها آماده نیستند.

در این زمینه، لایترباخ برنامه‌های اصلاح عمده مراقبت‌های بیمارستانی در آلمان را برجسته کرد. به گفته وی هدف از این طرح ایجاد "تجهیزات عالی" برای بیمارستان ها است تا کلینیک ها بتوانند مراقبت را ارائه دهند.

بر اساس پیشنهادات کمیسیون دولتی در آلمان بیمارستان ها باید از فشار اقتصادی برداشته شوند و بر اساس معیارهای جدید - از جمله با سهم تضمین شده فقط برای ارائه خدمات - پاداش داده شوند.

نشریه فوکوس آلمان چندی پیش در گزارشی نوشت: در سال 2023، بیمارستان های آلمان با موج بزرگی از ورشکستگی تهدید می شوند.

به گفته انجمن بیمارستان های آلمان (DKG)، کلینیک های آلمان در سال جاری تحت تاثیر موج بی سابقه ورشکستگی قرار خواهند گرفت. جرالد گس، رهبر این انجمن چندی پیش به شبکه تحریریه آلمان (RND) گفت: در سال 2023، موجی از ورشکستگی به سمت کلینیک های ما سرازیر می شود که به سختی می توان آن را متوقف کرد.

بیمارستان‌های آلمان به دلیل کسری‌های بودجه ساختاری، افزایش قیمت انرژی و هزینه بالای محصولات پزشکی برای بقا تلاش می‌کنند و کارشناسان درباره موج ورشکستگی بیمارستان‌ها هشدار می‌دهند.

این مشکلی است که بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس هم با آن دست و پنجه نرم می کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029945