iki
20 بهمن 1401 - 15:31

۷۲ روستای استان کرمانشاه از آب سالم و پایدار بهره‌مند شدند

آیین افتتاح همزمانی آبرسانی به ۷۲ روستای استان کرمانشاه با مرکزیت افتتاح فاز یک مجتمع آبرسانی کرج پاقلعه شهرستان صحنه در استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از صحنه، آیین افتتاح طرح آبرسانی به 72 روستای استان کرمانشاه با اعتبار 115 میلیارد تومان با حضور سرپرست معاونت عمرانی و سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، فرماندار شهرستان صحنه، مدیرکل آبفا و جمعی از مدیران و مردم در روستای علی گرزان سفلی در شهرستان صحنه برگزار شد.

رضا داودی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با افتتاح این طرح‌ها 3470 خانوار شامل 14 هزار نفر در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، دالاهو، پاوه، صحنه، گیلانغرب، سنقر و کلیایی و کنگاور در قالب 20 پروژه از آب بهداشتی و پایدار برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پروژه آبرسانی و فاضلاب محله مرادآباد کرمانشاه از دیگر طرح‌های دهه فجر است عنوان کرد: در مجموع 115 میلیارد تومان برای مجموع این طرح‌ها تخصیص داده شده و تلاش می‌شود روستاهای دیگری را در آینده نزدیک آبرسانی کنیم.

داودی با بیان اینکه در استان کرمانشاه از مجموع 2590 روستای دارای سکنه 1990 روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب قرار دارند گفت: هرچند در برخی از روستاها با تنش آبی مواجه هستیم اما 83 درصد جمعیت روستایی استان دارای آب سالم و پایدار هستند.

وی افزود: در مجموع 93 درصد استان وضعیت آبی مناسبی دارند و تحت پوشش هستند و هفت درصد باقی مانده فاقد تأسیسات هستند که عمده این روستاها کوچک و زیر 20 خانوار هستند.

داودی با بیان اینکه آبرسانی به روستاهای فاقد تأسیسات و کاهش تنش آبی در روستاها از مهمترین برنامه‌ها برای روستاها است عنوان کرد: برنامه‌ای برای رفع مشکل 600 روستا در دستور کار است و امید داریم تا یکی دو سال آینده مشکل این روستاها را رفع کنیم.

وی افزود: تفاهم نامه‌ای بین وزارت نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) منعقد شده که در تمام استان‌ها سپاه استان و نیروی زمینی برای اجرای پروژه‌ها به شرکت آب و فاضلاب کمک می‌کنند و در استان کرمانشاه هشت شهرستان بر عهده قرارگاه نجف اشرف و 6 شهرستان نیز بر عهده سپاه استان است.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029850